Soğuk algınlığı ve grip için en iyi termometreler

0
97
Soğuk algınlığı ve grip için en iyi termometreler

Grip veya soğuk algınlığından kaynaklanıyor olsun , ateşe sahip olmak asla eğlenceli değildir. Senin zaman vücut sıcaklığı ani bir uzanamayacağı için ‘s zaman termometre durum gerçekte ne kadar kötü anlamak için kesinlikle ölçmen lazım.

Bu ürün tavsiye makalemizde sizlere en iyi termometreler hangisi onları ele almaya çalıştık.

Termometreler, ben (ve eminim en azından bazılarınızın) çocukken sahip olduğum cıva dolu cam termometrelerden bu yana uzun bir yol kat etti. Birçoğu akıllıdır ve sağlığınıza bütünsel bir görünüm vermek için zaman içinde sıcaklığınızı izlemek için bir uygulamaya bağlanabilir. Son derece hassas ve çoğu anında okuma sunuyor. Kendinizin veya çocuğunuzun sıcaklığını – ağızdan, alın, koltuk altı, kulakta – nasıl almak istediğinize bakılmaksızın, orada sizin için bir model var.

Sizin, çocuklarınız ve tüm aileniz için en iyi termometrenin hangisi olduğunu belirlemek için birkaç modeli test ettik.

Genel olarak en iyi termometreler

Withings Termo Akıllı Geçici Termometre

Withings’in Thermo’su şüphesiz test ettiğim en şık model, ama aynı zamanda en pahalı model. Bu anında okunan termometre geçici okumalar alır, yani alnınız boyunca kaydırırsınız ve vücut sıcaklığınızı temporal arterinizden yakalar. Thermo’nun cildinizle temas kurmasına bile gerek yoktur – yarım inç uzakta olabilir – bu da onu en hijyenik seçeneklerden biri haline getirir ve uyuyan çocuğunuzu sıcaklıklarını almak için rahatsız etmek zorunda kalmazsınız. .

Thermo, aynı anda birkaç bin sıcaklık okumasını yakalayan 16 kızılötesi sensöre sahiptir – yani süper hassastır. Thermo’nun kullanımı da gülünç derecede kolaydır – ölçümleri tamamladığında, iki kez titreşir – iğrenç bir bip sesi olmaz. Termometreyi ayarlamak ve bir okuma geçmişi görmek için Thermo uygulamasını kullanmanız gerekecektir, ancak uygulamanın sıcaklığınızı alması gerekmez. Ayrıca, bu termometre üzerindeki ekranın okunması son derece kolaydır.

Bu termometre şarj edilemez – iki adet AAA pil gerektirir, ancak pil ömrü yaklaşık iki yıldır.

Bakın, neredeyse 100 dolarlık anında okunan bir termometrenin çoğu insan için saçma olduğunu görüyorum, ancak şık tasarım ve basit kullanım kolaylığı (bir oral termometreden yaklaşık bir milyon kat ve rektal olandan yaklaşık bir milyon kat daha kolay) Bu fiyat sizi korkutmuyorsa Thermo değerli bir seçim.

Kinsa Akıllı Kulak Termometresi

Kinsa piyasadaki ilk akıllı termometrelerin biriydi ve ürünleri akılda çocuklarla tasarlanmıştır. Akıllı Kulak termometresi, her sıcaklık okumasının kaydını tutmak için telefonunuzdaki Kinsa uygulamasına bağlanır, böylece ateşin nasıl ilerlediğine dair sekmeler tutabilirsiniz.

Uygulama ayrıca her okumada bakım tavsiyesi sunar – sizin veya çocuğunuzun yeterince sıvı aldığından emin olmak gibi – ve ne zaman doktora gitmeniz veya ER’ye gitmeniz gerektiği hakkında bilgi sağlar. Ayrıca ateşi düşürmek için ilaç aldığınızda veya uyguladığınızda uygulamaya söyleyebilirsiniz.

Kinsa termometresi iki saniyenin altında sıcaklık alır, bu da hareketsiz oturmak istemeyen kıvrımlı bir çocukta doğru bir okuma elde etmenize yardımcı olur. Tek dezavantajlardan biri, termometreyi ayarlamak için Kinsa uygulamasına ihtiyacınız olmasıdır – bu nedenle, sıcaklık verilerinizi bir uygulamada günlüğe kaydetmeye meraklı değilseniz, bu listedeki sıcaklığı ölçmenin diğer yollarından biri için bu modeli atlayın .

Braun ThermScan 7

Braun’un kulak termometresi bana çocuk doktorunda çocukken karşılaştığım termometre tipini hatırlatıyor – kulak içi modeller evde bulunmadığında. Bu eski okul tasarımı Withings’in veya Kinsa’nın modellerine göre biraz tarihli hissediyor, ancak aynı şekilde çalışıyor.

Bu kızılötesi termometre, bir aylıktan küçük bebeklerin sıcaklığını yetişkinlere kadar ölçmeyi kolaylaştırır. Sıcaklık ölçümünüzü alırken seçebileceğiniz üç önceden ayarlanmış yaş aralığı vardır: Üç aya kadar, üç ila 36 ay ve 36 ay ve üstü. Termometre son dört okumayı saklar ve sıcaklığınızı sadece birkaç saniye içinde alır.

ThermScan 7’ye karşı en büyük vuruş, sıcaklık okuması yapmak için tek kullanımlık plastik prob kapakları kullanmanız gerektiğidir. Termometre, plastik kapağın eksik olup olmadığını bilir ve takana kadar çalışmaz. Kinsa’nın modeli, buna karşılık, herhangi bir kapak olmadan çalışır. Bununla birlikte, çocukları olan ve bu termometreyi kullanan bir meslektaşınızla konuşurken, sıcaklık ölçümünü almadan önce termometreyi temizlemesi gerekmediği için prob kapaklarını önemsemediğini söylüyor.

Vicks Hız Okuma Termometresi

Klasik bir oral, koltuk altı veya rektal termometre almaya ayarlıysanız, Vick’in modeli her şeye ve biraz daha fazlasına sahiptir. Vücut ısısı ölçünüz normal, yüksek veya ateşiniz olduğunda farklı renkleri aydınlatan geniş, net arkadan aydınlatmalı bir ekrana sahiptir.

Plastik bir kapak ile birlikte gelir, temizlenmesi kolaydır (oral ve / veya rektal termometre için anahtar) ve güvenilir ve doğru okumalar sağlar – Bu tür termometre ile daha fazlasını isteyemedim, özellikle de çocuğun sıcaklığı. Speed ​​Read modelini test ederken, Vicks ComfortFlex Dijital Termometreyi de tavsiye ederim . Aynı termometredir, ancak oral sıcaklık okumaları için diğer çubuk termometrelerden daha rahat hale getiren esnek bir proba sahiptir.

Önerilen, rezervasyonlu- Kulak, alın ve yüzey sıcaklığı

iProven Çift Modlu Alın ve Kulak Termometresi

İProven Alın ve Kulak termometresi, bu listedeki tüm seçeneklerin en çok yönlü olanıdır. Probu sıcaklığınızı alnınızdan ve kulağınızdan alabilir, ayrıca yüzey ve hava sıcaklığını ölçebilir. Bu, bebeğinizin veya çocuğunuzun banyo suyunun çok sıcak olup olmadığını kontrol edebileceğiniz veya ortam oda sıcaklığını kaydedebileceğiniz anlamına gelir.

Bu termometre, etkileyici ancak aynı zamanda gereksiz olan 35’e kadar sıcaklık okumasını saklar – özellikle bu sıcaklıkları bireysel insanlara atamanın bir yolu olmadığından.

Bu termometreyle olan tutkum, sıcaklık okumalarının test ettiğim diğer modellerden daha az tutarlı olması ve doğru bir okuma, bir termometrenin tüm noktasıdır. Alnımda nereye işaret ettiğime bağlı olarak, her seferinde 96.0 ila 98.0 derece F arasında değişen farklı sonuçlar aldım. Karşılaştırma ile Withings Thermo sürekli olarak 98.3 ila 99.1 derece F okumaları verdi. Bunun nedeni iProven modelinin nereye işaret ederseniz edin, eğer temporal arterinize işaret etmiyorsa, yanlış okumalar alabilirsiniz.

Bu listedeki diğer iki kulak termometresine (Braun ve Kinsa) karşı test ettiğimde, kullanım kılavuzundaki talimatları izlemenize ve probu her seferinde kulağımla aynı konuma ve açıda tutmaya dikkat etsem de yine tutarsız sonuçlar aldım. Hem Braun hem de Kinsa bana derece farkının sadece onda biriyle tutarlı okumalar verdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here