Neden ucuz bir TV almamalısınız?

0
74
Neden ucuz bir TV almamalısınız?

İyi bir TV almak için biraz daha fazla harcama yapmak buna değebilir.

  • Ucuz bir TV aramayın, fiyat için iyi performans gösteren bir TV arayın.
  • Büyük markaların da gerçekten ucuz TV’leri var – tüm TV’lere gerçekçi beklentilerle yaklaşın.
  • Bizim televizyon testleri orta fiyatlı alanda bazı büyük performans göstermiştir.

Samsung, LG, Sony, Panasonic ve daha yakın zamandaki Hisense TV’leri, son zamanlarda Hisense genellikle çok iyi bir sonuç verecektir. Ancak SEÇİM laboratuvarlarında binden fazla TV’yi test etmek, tüm fiyat noktalarındaki modeller arasında performansta önemli bir farklılık olduğunu gösterdi ve kötü performans, en ucuz modellerle sınırlı değil.

Hepsi iyi görünüyorsa, sadece en ucuzunu satın al, değil mi?

Birkaç yıldır yeni bir TV satın almadıysanız, aynı büyüklükteki TV’lerin fiyatı birkaç bin dolara kadar değişebileceğini bulmak için mağazalara çarptığınızda şaşırabilirsiniz.

Ve TV’de gösterilen 1000 dolarlık videoyu yanında 5000 dolarlık TV kadar iyi bulmak için kafanız karışmış olabilir.

Bunun nedeni, mağazadaki TV’de gösterilen içeriğin çoğu zaman seçilmesidir çünkü çoğu TV’de harika görünür; bu genellikle yüksek çözünürlükte bir animasyon veya yavaş hareket eden bir sahne.

Renk ve parlaklık ayarları, evde kullanacağınız ayarlardan farklı olacaktır. Mağaza modu, görüntünün ekrandan çıkmasını ve hemen etkili olmasını sağlamak için parlaklığı ve renk doygunluğunu artırır.

Kısacası, daha ucuz TV’nin kalitesi daha pahalı TV’den çok daha düşük olabilir – mağazaya söylemek zor olabilir.

Bütçeniz için en iyi TV nasıl bulunur?

  • Favori bir DVD filminiz varsa, bir TV ararken yanınızda getirin ve satın almak istediğiniz modellerde görünmesini isteyin. Filmi tanımak, evde sahip olduğunuz TV’den daha iyi veya daha kötü gösterilecek sahneleri arayabileceğiniz anlamına gelir, böylece standartlarınızı karşılamayan ucuz bir TV satın almaktan kaçınabilirsiniz.
  • Farklı sahnelerin karanlık alanlarındaki ayrıntılara ve nesnelerin hızlı hareket eden segmentlerde titrek veya bulanık göründüğü örneklere bakın. Mükemmelden daha az video ile sunulduğunda, atölyedeki daha pahalı TV’lerin ne kadar farklı göründüğüne şaşırabilirsiniz.

Hangi modellerden uzak durulacağını bilmek ister misiniz? Bizim kaçınmak için 3 TV laboratuvarlarımızda düşük performans birkaç model ortaya koymaktadır.

Ses ne olacak?

Testlerimiz ses kalitesinin, özellikle de geçen yıl, TV’ler arasında önemli ölçüde değiştiğini bulmuştur. Ancak bu büyük ölçüde fiyat noktaları yerine tasarım kararlarından kaynaklanmaktadır. 2019’da laboratuvarlara gelen en yeni TV’lerin çoğu önceki yılların modellerinden daha iyi ses sunarken, birkaç bin dolara mal olan bazı TV’ler ses performanslarından dolayı hayal kırıklığına uğradı.

Kötü sesin bir nedeni tasarım olabilir: en son ince TV’ler için inanılmaz derecede ince panel muhafazasına geçmek çok çekici bir tasarım sağlar, ancak hoparlörlerin önünde oturan insanlara güçlü ve doğru ses sunmak genellikle zayıf bir ortamdır. TELEVİZYON.

SEÇİM, mükemmel sesi olmayan TV’leri önerir – ne olur?

Okuyucular çok iyi bir soru sordular: Sesli TV’leri resim kadar iyi olmayan nasıl önerebiliriz?

Ses, TV izleme deneyiminiz için çok önemlidir, ancak birçok kişi eğlence merkezlerine TV hoparlörlerini denklemden çıkaran bir ses çubuğu ekler . TV’nizin sesini eklenen hoparlörlerle iyileştirebilirsiniz, ancak düşük görüntü kalitesini artıramazsınız.

Ses bizim her TV’lerin toplam puanının% 5’ini TV incelemeleri . Sesin deneyiminiz için ne kadar önemli olduğuna karar verin: bir ses çubuğu kullanmayacaksanız, TV’den daha yüksek bir ses puanı arayın.

Zaten yeterli! Pazarlıklı bir TV’yi nasıl paketleyebilirim?

Her zaman istisnalar olsa da (ve iyi puan alan çok ucuz bir TV bulduğumuzda SEÇİM laboratuvarlarında çok heyecanlanıyoruz), ucuz bir 2019 modelinden ziyade 2018 model olduğu için azaltılmış bir TV satın almayı düşünün.

Bir TV’nin fiyatı büyük ölçüde onu üretmenin maliyetinden ve bir kâr marjından oluşur. Ucuz TV’ler, her bileşenin daha ucuz olması nedeniyle pahalı TV’lerden daha ucuzdur. İşlemci, malzemeler, hatta panelin kendisi daha yüksek fiyatlı modellerin altında bir adım.

Ancak bir önceki yılın premium TV’si daha yüksek kaliteli malzemelere sahip, genellikle daha iyi üretiliyor ve işlemci, ucuz 2019 modeli kadar kolay olacak. Bu bir pazarlık!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here