Klasik Saat Yerine Akıllı Saat Mi Tercih Etmeliyiz?

0
116
Klasik Saat Yerine Akıllı Saat Mi Tercih Etmeliyiz?
Klasik Saat Yerine Akıllı Saat Mi Tercih Etmeliyiz?

Kol saatleri, artık sadece bir zaman ibaresi değil aynı zamanda tasarımına, rengine çok önem verdiğimiz; kimi zaman bir hatıra, kimi zaman özel bir hediye, bazen de asırdan asra taşınacak bir miras olabilir. Çoğu zaman günlük kombinlerimizin kurtarıcısı olan saat ile sadece zamana hakim olmayıp hayatımızın önemli noktalarında kullandığımız bir aksesuara dönüştürüyoruz. Günümüzde akıllı telefonların yaygın olması saat kullanma alışkanlıklarını yok etmemiş, aksine saat teknolojisini de bir hayli ilerletmiştir. Akıllı saatlerin buluşu ile hayatımızın birçok noktası kolaylaşmıştır. Peki neden akıllı saat kullanmalıyız. İşte sebepleri;

Telefon Bildirimleri

Mesaj, e-posta, sosyal medya bildirimlerinize kolunuzdan hemen ulaşabiliyor, kontrol hızınız iyileştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda gelen çağrıları kabul ediyor veya reddedebiliyorsunuz.

Adım Sayar ve Kalp Atışı

Kolunuzdaki saatle günlük adımları saymak çok kolay. Spor hayatı aktif olan insanların kolunda bu saatten görmeniz çok mümkün. Sadece adımlarınızı hesaplamak ile kalmıyor aynı zamanda kalp hızınızı ve istatiklerinizi hesaplıyor. Aynı zamanda kalp hızınızda bir sıkıntı görürse sizi hemen uyarıyor. Akciğer ve kalp sorunlarını önceden anlamınıza yardımcı oluyor ve kandaki oksijen oranını ölçebiliyor.

Klasik Saat Yerine Akıllı Saat Mi Tercih Etmeliyiz?
Klasik Saat Yerine Akıllı Saat Mi Tercih Etmeliyiz?

Dayanıklılık

Akıllı saatler, kol saatlerine göre çok daha dayanıklıdır. Ekran çizilmesi ve ekranın kırılması konusunda bir hayli dayanıklı olan akıllı saatlerin camları kalın ve koruma jelatinleri vardır. Suya karşı klasik saatlere oranla çok daha dayanıklıdır. Klasik saatlerin pil ömrü olmasına karşın akıllı saatlerin şarj oranı vardır ve şarjının kaç olduğunu görebilir hemen önlem alabilirsiniz.

Müzik

Akıllı saat ile çoğu müzik uygulamasını açabilir, müziği kontrol edebilir, ilerletebilir, geri sarabilir hatta şarkıyı değiştirebilirsiniz. Akıllı saat ile müzik açabilmek için artık telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmıyor.

Çalar Saat

Alarmlarınızı duymak artık çok daha kolay. Akıllı saat ile birden fazla alarm kurabilirsiniz. Tek dokunuşunuz ile erteleyebilir ve kapatabilirsiniz. Böylece alarm artık kolunuzda çaldığında çok daha kolay uyanırsınız.

Uyku Kontrolü

Akıllı saatiniz, vücut hareketlerinizi, kalp atış hızınızı ve hareket veya ivmeölçer, kalp atış hızı sensörü gibi özelliklere sahip diğer faktörleri izleyerek uyuyacağınızı anlar. Yine, bu özelliklerle uyku kalitesini ve diğer önlemleri gerçekleştirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here