2020 İçin en iyi güneş kremleri

0
94
2020 için en iyi güneş kremleri

Herhangi bir dermatolog size güneş kremi kullanmanın harika bir cildin sırrı olduğunu söyleyecektir . En iyi güneş koruyucu cilt kanserini önlemeye yardımcı olmakla kalmaz , aynı zamanda güneş ışınlarının cildinizdeki kolajeni parçalamasını da önler . Güneş hasarı sarkma ve kırışıklıklara yol açarak erken yaşlanmaya neden olur .

Ve şimdi şirketler sonunda kullanmak isteyeceğiniz her türlü güneş kremini yapmaya başladılar. Her gün ulaşacağınız hafif losyonlar, makyaj astarı gibi uygulayabileceğiniz ve karıştırabileceğiniz yüz güneş kremleri ve havuza atladıktan hemen sonra çocuklarınıza tekrar uygulayabileceğiniz güneş koruyucuları konuşuyorum.

Güneş koruyucu seçmenin göz korkutucu olabileceği birçok marka ve seçenek var. Çizilmelere aşağıda liste hem yüzey mineral ve fiziksel güneş kremleri üzerinde en çok satan güneş kremlerinin bazılarının vurgulayarak, Amazon , artı giymek çok daha lezzetli güneşten yapmak birkaç formüller.

Bu ürünlerin ve hizmetlerin, piyasadaki mevcut seçenekler hakkında kapsamlı araştırmalara dayanarak editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçildiğini unutmayın. Fiyatlar yayınlanma tarihi itibariyle doğrudur ancak değişebilir.

2020 için en iyi güneş kremleri hangileri

En iyi günlük vücut güneş kremi

Hawaii Tropic Şeffaf Dokunmatik Ultra Parlak Güneş Koruyucu Losyon SPF 30

Bu, şu anda sahip olduğum ve kullandığım losyon güneş koruyucusu çünkü hafif hissediyor ve kolayca ovalıyor. Losyon giymek gibidir ve losyon gibi kuru cildi nemlendirir, çünkü shea yağı vardır. Dikkat edin bunun ince bir ışıltısı var, bu yüzden her zaman çok ışıltılı görüneceksiniz.

Herhangi bir ışıltıdan nefret mi ediyorsunuz? UVA ve UVB korumalı benzer bir nemlendirme seçeneği için Banana Boat’un Sun Comfort Geniş Spektrumlu Güneş Koruyucu Losyonunu

Çocuklar için en iyi güneş koruyucu kremi

Nötrogena Islak Cilt Çocuk Güneş Koruyucu Sprey

Çocuklar nadiren güneş kremi uygulamanız (ve yeniden uygulamanız) için yeterince uzun oturmak ister. Ancak çocuklar için bu güneş kremi formülü hızlı bir şekilde devam eder ve ıslak cilt üzerinde çalışmak içindir. Sprey cilde yapışmak için sudan keser, bu nedenle güneş koruyucu uygulamak kolaydır ve çocuklarınız tüm gün havuza girip çıkarken bile korunmaya devam eder.

Yüzünüz için en iyi güneş koruyucu

Supergoop Pürüzsüz ve Gözeneksiz Mat Mineral Güneş Koruyucu SPF 40

Mineral güneşten koruyucular tarafından bırakılan beyaz dökümde ovmak için mücadele ettiyseniz, sadece bir hayalet gibi görünmek için, bu yeni yüz güneş kremi. Son yıllarda, Supergoop herhangi bir ihtiyaç için yeni formüller üretiyor – gün boyunca makyajınızı hızlıca kaydırabileceğiniz toz güneş kremi gibi – yağlı ciltler için harika! – veya cildinizde nem tutan güneş koruyucu yağ . (Supergoop’un Gwyneth Paltrow’un benzer şekilde adlandırılmış Goop markasıyla tamamen bağlantılı olmadığını unutmayın .)

Markanın Smooth ve Poreless’ı bir hevesle Sephora’da aldım ve şu anda yüzümde kullandığım şey bu. Kullandığım herhangi bir yüz güneş koruyucudan, bunu en çok sevdim, çünkü bir astar gibi hissediyor, gözeneklerimi bulanıklaştırıyor ve mat bir yüzeye sahip.

Kesinlikle ucuz değil, ama benim için maliyet değer. Daha ucuz bir yüz güneş kremi için aşağıdaki Asya güneş kremi seçimine göz atın.

Hassas ciltler için en iyi yüz güneş koruyucu

EltaMD UV Şeffaf Geniş Spektrumlu SPF 46

Bu EltaMD mineral bazlı hassas cilt güneş kremi çok sevilir, çünkü çinko oksit kullanmasına rağmen, açık kalır ve beyaz bir döküm bırakmadan cildinize karışır. İlk elden denedim ve çok iyi kayar, güneş koruyucu takıyormuş gibi hissetmiyorsun.

Sahte ürünler aldığını bildiren Amazon müşterileri olduğundan, üçüncü taraf bir satıcıdan değil doğrudan Amazon’dan satın aldığınızdan emin olmak için alışveriş yaparken dikkatli olun. (Gösterilen SPF 40 sürümüdür, ancak SPF 46 sürümüne bağlandım.)

Bebekler için en iyi güneş kremi

Blue Lizard Avustralya Bebek Güneş Koruyucu SPF 30+

Doktorlar, bebeğinizin güneşe maruz kalmasını geniş kenarlı bir şapka, güneşten koruyucu giysiler ve gölgeyle sınırlamanızı ve altı ayın altındaki bebeklerde güneş kremi kullanmamanızı önerir. Altı aylık dönüm noktasına ulaştıklarında, güneş kremi kullanabilirsiniz, ancak boya ve koku içermeyen ve güneşten korunmak için mineraller (çinko oksit ve titanyum dioksit) kullanan formüllere yapışabilirsiniz.

Bu Mavi Kertenkele formülü, tüm kutuları bebekler için güneş kremi açısından kontrol eder ve şişe, yeniden uygulamanız için bir dürtme sağlamak için güneşte pembeye döner.

En İyi Spor Güneş Koruyucu

Neutrogena Sahili Savunması

Spor ve suya dayanıklı güneş koruyucu ürünler kalın ve yağlı hissedebilir, ancak Neutrogena’nın Plaj Savunma hattını seviyorum, çünkü daha hafif, 80 dakikaya kadar suya dayanıklı ve tropikal bir içecek gibi kokuyor. Spreyin uygulanması kolaydır ve SPF 70’e sahiptir. Çizgi losyon veya çubuk olarak da mevcuttur.

Kokusuz bir şeye ihtiyacınız varsa veya ihtiyacınız varsa, ek bir kokusu olmayan Banana Boat’un Simply Protect Sports güneş kremini deneyin .

En İyi Asya Güneş Koruyucu

Biore UV Aqua Zengin Sulu Esans Güneş Koruyucu SPF 50

Tamam, benim gibi bir cilt bakımı inek iseniz, Asya güneş koruyucu tavşan deliğinden düşmeye hazırlanın. Güney Koreli ve Japon cilt bakım markaları, üstün koruma sağlamak için FDA tarafından onaylanandan farklı kimyasallar kullanan güneşten koruyucular tarafından tanınmıştır .

En çılgınca popüler Asya güneş koruyucularından biri, kolayca karışan ve gözenekleri tıkamayan, yüzünüz için mükemmel olan hyaluronik asit içeren ince, hafif bir formül olan Biore’s. ABD mağazalarında bulamasanız da – FDA nedeniyle – Amazon ve YesStyle gibi diğer perakendecilerde kolayca bulunabilir .

Sadece bu ürünlerin Asya’dan gönderileceğini ve gümrükten geçmesi gerektiğini bilin, bu yüzden neredeyse iki günlük Prime penceresine ulaşmayacaklar.

Hassas ciltler için en iyi Asya güneş koruyucu

COSRX Aloe Yatıştırıcı Güneş Kremi SPF50 PA +++

Biore markanız değilse, Asya güneş kremi için başka bir harika seçenek de COSRX Aloe Yatıştırıcı Güneş Kremi SPF50 PA +++. Hafif bir nemlendirici gibi uygulanır ve nemlendirme de sağlar. Cildinizin nem bariyerini korur ve hem UVA hem de UVB ışınlarıyla savaşır.

Gözden geçirenler, bu güneş kreminin yağlı olmadığını, beyaz bir film bırakmadığını ve hızla emildiğini söylüyor. Hassas bir cildiniz varsa, bu aloe vera formülünü deneyin.

En iyi güneş koruyucu nasıl seçilir
Hangi anlaşmazlık çok sık olmadığından Güneş kremi tartışmalı bir üründür güneş kimyasallar güvenli SPF uygun olup olmadığını ve ne değil zarar mercan resifleri güneşten .

İşte 2020’de güneş koruyucu hakkında bilmeniz gerekenler:

1. Herkes cilt renginizden bağımsız olarak güneş koruyucu kullanmalıdır , çünkü herkes cilt kanseri alabilir.

2. Güneş koruyucu UVA ve UVB cilt hasarı ve kırışıklıklara karşı korur .

3. Hem kimyasal hem de fiziksel güneş kremleri etkili ve güvenli kabul edilir. Kimyasal güneşten koruyucular, UV radyasyonunu emen oksibenzon, avobenzon, homosalat, oktinoxate, oktisalate ve oktocrylene gibi aktif bileşenler içerir.

4. Fiziksel güneşten koruyucular – çinko oksit, titanyum dioksit veya her ikisi de aktif içerikli – hassas cilt ve akne eğilimli cilde sahip olanlar için iyidir ve yeni formüller daha önceki kireçli versiyonlardan daha kolaydır.

5. Amerikan Dermatoloji Akademisi, UVA ve UVB ışınlarını engelleyen SPF 30 güneş koruyucu ile geniş spektrumlu koruma kullanılmasını önerir . UVA ışınları cilt hücrelerinin yaşlanma sürecini hızlandırır ve kırışıklıkları teşvik ederken, UVB ışınları cilt hücrelerine zarar verir, güneş yanıklarına neden olur ve cilt kanserine neden olduğuna inanılır.

6. Hiçbir güneş koruyucu UV maruz kalma% 100% engelleyebilir . SPF 30 güneş koruyucuları UVB ışınlarının% 97’sini bloke eder ve bunun üzerindeki SPF’lerde artan koruma ihmal edilebilir.

7. SPF ne olursa olsun, tüm güneş kremleri 2 saat içinde cildinizi ovalar ya da yıkar – yüzme ya da terleme durumunda daha da hızlı.

8. Hawaii durumu ; Key West, Florida ; ve birkaç ada ülkesi güneş koruyucuları oksibenzon ile yasakladı çünkü bilimsel bir araştırma mercanı öldürebildiğini buldu . Şu anda, bu yasakların hiçbiri yürürlükte değil – ABD’de ikisi 2021’de başlıyor. Bazı şirketler yasağa uyan “resif güvenli” güneş kremleri satıyor .

Başlangıçta daha önce yayınlanmıştır.

Bu makalede yer alan bilgiler yalnızca eğitim amaçlı ve bilgi amaçlıdır ve sağlık veya tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Tıbbi bir durum veya sağlık hedefleri hakkında sorularınız için daima bir doktora veya diğer nitelikli bir sağlık uzmanına danışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here